Home » Haberler » Çinlilerden PKK’ya alçak destek!

Çinlilerden PKK’ya alçak destek!

Doğu Türkistan araştırmaları ile tanınan yazar Hamit Göktürk gündeme bomba gibi düşecek Çin Halkının PKK sempazitanlığını ortaya çıkardı.

Terör örgütü PKK’nın güneydoğu’da mayınlı saldırı ile şehit ettiği Mehmetçikleri paylaşan video Çin’de sosyal medya aracılığı ile yayılıyor. 

Örgüt propagandası içeren video’da bölgeden geçen zırhlı araca yapılan saldırı anı görülürken, video’ya yorum yapan çinlilerin tamamı Türkiye’ye hakaretler yağdırıyor. 

Araştırmacı yazar Hamit Göktürk, Çinliler Türkiye’ye nasıl bakıyor? Türkiye hakkında neler düşünüyor bilyormusunuz? ifadeleri ile paylaştığı bilgide Çinliler Mehmetçiğe karşı saldırıları överken ‘‘Türkiye köpek bile değildir. Köpeklere hakaret etmeyin.” ”Türkiye şerefsiz bir devlettir.” ”Türkiye dünyadaki terör örgütlerinin cenneti, Doğu Türkistan örgütlerinde dahil”gibi akıl almaz hakaretler kullanılıyor. 

HEDEFLERİ DOĞU TÜRKİSTAN 

Çin Devleti, bölge üzerindeki hakimiyetini kuvvetlendirmeye karşı en büyük engel olarak halkın İslami kimliğini görüyor. Halkı İslam’dan vazgeçirmek için her türlü yıldırma ve baskı yönteminin kullanıldığı Çin’de Doğu Türkistan’a karşı büyük bir ”yasal soykırım” uygulanıyor.

http://www.yeniakit .com.tr

About admin