Home » Haberler » DENİZLİ AGD 10 GÜN BOYUNCA DOĞU TÜRKİSTAN İÇİN ŞEHİR MEYDANLARINDA

DENİZLİ AGD 10 GÜN BOYUNCA DOĞU TÜRKİSTAN İÇİN ŞEHİR MEYDANLARINDA

Anadolu Gençlik Derneği Denizli Şubesi, 10 gün boyunca Delikliçınar Yeni Camii önünde Doğu Türkistan’da yaşanan zulüm ve katliamla alakalı halkımızın duyarlılığını artırmak amaçlı fotoğraf sergisi, stant açılacak.

Anadolu Gençlik Derneği Denizli Şubesi, Doğu Türkistan’da yaşanan zulüm ve katliama dikkat çekmek için 10 gün boyunca Delikliçınar Yeni Cami önümde stant açacak.  AGD Denizli Şubesi Genel Sekreter Ekrem Çetin konuyla ilgili “Çin, Uygur Türklerine karşı imha ve asimile politikası uyguluyor. İbadet etmeyi, oruç tutmayı, namaz kılmayı yasaklıyor. Doğu Türkistan’da katliam gerçekleştiriliyor. Ve bu bölgeyle de iletişim kurulamadığı için katliamlarda kaç kişinin hayatını kaybettiği bilinemiyor. Çin zulmüne dünya sessiz kalıyor, Çin zulmünü ancak Türkiye durdurabilir. İslam coğrafyası, Türk dünyası bu vahşeti kınamalı, buna karşı dünya ülkeleri tedbir almalıdır. Bizim ecdadımız, Çin’e gözdağı ve korku saldığı dönemlerde Çin kavmi korkularından dolayı Çin Setti’niinşaa ettiğini hepimiz biliyoruz. Biz “Anadolu Gençlik Derneği Denizli Şubesi” olarak tüm dünya Müslümanlarına bu zulümlere tepki göstermeyi ve Allah yolunda birleşmeye çağırıyoruz” dedi.

Çetin “İslam eşittir; Hz Peygamber demektir. Biz kimsenin kutsalına hakaret etmiyoruz. Kimse de bizim kutsallarımıza hakaret etmesin. İslam’ı kullanıp, insanları İslam’dan ve Allah’tan uzaklaştırmak için, oynanan oyunlara ülkemiz ve dünya üzerindeki müslümanlar seyirci ve tepkisiz kalmamalıdır. Aslen biz ırkçı düşünceye değil, Ümmet şuuru bilinciyle hareket etmeye davet ediyoruz. Bu yaşanan zulümler sadece DoğuTürkistan’da değil, dünyanın dört bir tarafında işitilmekte ve görülmektedir. Bizler Hz. İbrahim’in ateşe atıldığı zamandaki gibi, karınca misali zalime karşı mazlumdan yana taraf olmaya. Bir damla da olsa bu zulmü engellemeye, mücadele etmeye ve birleşme çağırıyoruz” diye konuştu. 

 

About admin