Home » Haberler » Çin recmin Doğu Türkistan’daki beyin yıkama operasyonu devam ediyor

Çin recmin Doğu Türkistan’daki beyin yıkama operasyonu devam ediyor

Güvenlik açıdan Adını açıklamayı istemeyen bir Uygur Türkü Doğu Türkistan’daki durumu wechat aracığılar yurt dışına aktardı.

Doğu Türkistan şuan bir çok Uygur Türkü Çin nazı kampida beyin yıkama operasyonu tabı tutulyor. Şuan kaşgar sokaklarda insanların kalmadığını, bir çok dükkan ve iş yerlerini kapatmış ve sahiplerini kampa götürmüş. Erkekleri kampa götötülen ailelere sözde akrabalık projesi adı altında Çinli göçmenleri yerleştirmiş. Uygur Ailelere yerleşen Çinliler aile hakkında bilgi topluyur ve güvenlik birimlere rapor ediyor.

konuşmaları aynen tercüme edildi

Esnaflar nasıl geçimini sağlıyorlar?

esnaf ve tüccarların bir çoğu kampta

Dükkân açanlar ve market sahipler nasıl?

Bir çok dükkân kapılı

Best bir gerekli ihtiyaçları satın almak bile zormuş demek

 

Uygur Öğretmen ve işçi memurlar kendi yerlerinde çalışabilir mi?

Bir az kısmı çalışabilir, onlarda yarın öbür gün kampta (beyin yıkıma eğitimi) için götürüleceğinden endişe ederek korku içinde yaşıyorlar.

Bu durum yine kaç yıl devam edecek. Kamptaki kişilere verilecek yemek… ve başka eşyalar…

Burada kamptaki yemekten bahis ederken sözünü tamamlamadın… koydular Çünkü net söylemekten korkuyor. Çünkü Kamptaki kişilere verilecek yemek içinde Çinlilerin Benşir adlı kıymalı yemek olup onun içinde domuz eti olduğunu söylemekten çekiniyor.

tatilde okullardaki Çinli öğretmenleri Doğu Türkistan’ın çeşitli yerlere göndererek sözde akrabalık adı altında Uygur ailelere yerleştiriyor.

Öğretmen ve işçi memurlar kendi yerlerinde çalışabilir mi?

Hayır, köylerde çalışma hizmeti adı altında köylerdeki ailelerin evlerine yerleştiriliyor ve aileler hakkında bilgi topluyorlar. mesela: bir ailenin kaç dönem tarlası var, kaç çocuğu kaç inak kaç koyun var, bıçak, Araç ve traktör, depo, yer altı bodrum, meyve sebze saklama çukurları kayıt yapıyorlar ve güvenlik birimlere rapor ediyorlar.

Resimde birkaç bayan ve çocuklar tezgâhta bir şeyler satmayı çalışıyorlar. Burası Kaşgar şehrinde eskiden en çok kalabalık olacak yerler idi. Şimdi sokaklarda kimse yok her kes kampa götürülmüş durumdadır.

Burası en çok kalabalık yerler mi sayılır?

Evet

Sokaklarda artık kimse yok polislerden başka

Orası tren istasyonu, Onun içinde yoldaşlar var, yanı (Çin’den Doğu Türkistan’a gelen göçmen Çinliler)

Kamptaki okullardaki kişilerin durumu iyimi,

Binadan kendini atanlar var

İntihar etme olaylar var

Anne babası kampa hapis edilen kişilerin çocukları yetimhane diye adlandırılan bir bina tesis ederek oraya götürmüş, her gün Çokluklar çok ağlıyorlar.

Çin komünist partisinin Doğu Türkistan’daki temsilcisi Çinçüvengo on binlerce Uygur Türkü tutuklayarak hapiste  atmak süratiyle Doğu Türkistan’ını  polis devletine dönüştürdü. Toplumu korku ve endişe sarmış durumda,

Adını açıklamayı istemeyen bir Uygur Türkü şöyle dedi: Ne zaman tutuklama sırası bana gelecek, ne zaman evime polisler baskın yapacak diye korku ve endişe içinde geceleri rahat uyuyamıyor.

Şuan Doğu Türkistan’da hiç kimin Can ve Mal güvenliği yoktur. Keyfi tutuklama, yargısız infaz devam ediyor.

Biz yurt dışında yaşamakta olan Doğu Türkistanlılar olarak Dünya kamuoyuna sesleniyoruz. Doğu Türkistan halkın kendi iradesi ile hür ve özgürce yaşama hakkı istiyoruz. Can ve    Mal güvenliğinin garanti altına alınmasını istiyoruz. Başta Türkiye olmak özre Tüm Dünya kamuoyunun Doğu Türkistan destek vermesi, Çin baskısı ve zulümlerine dur! Demesini istiyoruz. Çin komünist recmin Doğu Türkistan’daki Uygur ve Kazak Türklerini yok etme asimilasyon politikasına son bulmalı.

Hazırlayan Abdulehed ER

About admin