Home » Makale ve Analizler » Çin Doğu Türkistanda dilimizden, dinimizden uzaklaştırmaya çalışıyor

Çin Doğu Türkistanda dilimizden, dinimizden uzaklaştırmaya çalışıyor

Çin işgal altındaki Doğu Türkistan’da Uygur Türkleri keyfi tutuklama ve yargısız infaza tabı tutuluyor. şuan 1 milyondan fazla Uygur Türkü serf Türk ve Müslüman olduğu için Çin nazı kamplarında tutuluyor ve beyin yıkma operasyonu gerçekleştiriyor.

nasıl mı? .

onları Türklükten Müslümanlıktan çıkartmak için Namaz kılmalarına izin vermiyor, her türlü ibadet etmek yasak, Uygurca konuşmaları da yasak, Çince konuşmak zorunda, yemeklere domuz eti karıştırıyor ve zorla yediriyorlar, her gün 14 saat Çin komünist İdeologları içeren Mav’un yazıları ezberletiyor ezberlemeyen kişilere işkence yapıyorlar, işkencelere dayanamayan bir çok kişinin kendini binadan atarak intihar ettiğin haberini aldık. onuda fırsat bulanlar yapabilir.
Doğu Türkistan şuan üstü açık hapishaneye dönüşmüş durumda, dışarı kimse çıkamıyor, içere girmekte yasak, tüm sosyal medya iletişim ağları engellenmiş, yurt dışındaki Uygur Türkleri Doğu Türkistan’daki akrabalarından hiç bir şekilde haber alamıyor. Çin komünist devleti Doğu Türkistan’i cehenneme çevirmiş durumdadır. Çin Doğu Türkistan’daki 30 milyon Uygur ve Kazak Türkleri yok etmek için asimilasyon politikası uyguluyor, dilimizden, dinimizden uzaklaştırmaya çalışıyor, kültürümüzü milli değerlerimizi tamamen yok etti. sokaklar bom boş tüm Uygurlar Çin nazı kamplarına hapis edilmiş ve beyin yıkama operasyonuna tabi tutulmuştur. ondan sonra Erkekleri hapiste olan her aileyi akrabalık projesi adı altında birden Çinli göçmen yerleştiriyor, geçen aya Altay’da 40 yaşındaki bir Çinli 16 yaşındaki Kazak kızı ile evlenmek istemiş, kızın abisi o Çinliyi etkisiz hale getirmiş ama Çin polis göçleri o ailenin tüm fertleri tutuklamış ve hapse atmış. Çin ne kader işkence yapsa yapsın Doğu Türkistanlıları dinimizden caydıramaz, dilimizi yok edemez, kalbimizdeki iman ve vatan sevgisini, bilinç ve şuurumuzu söküp atamaz. kedi köpek fare yiyen Çinlilerin kültürü kabul etmek yerine şehadet şerbetini içmeye tercih ederiz. dünya bunca zulüm ve işkenceleri görüyor ve susuyor yada görmezden geliyor. ama biz bir gün mutlaka bu zulüm ve işkencelerden kurtulacağımıza inanıyoruz. var olma mücadelemizi devam ediyoruz bize Allah yeter. Musa Arslantaş

Kaynak: facebook/Arslantash

About admin