Home » Video Galeri

Video Galeri

Doğu Türkistanlı Mücahid Çocuklar! (Video)

Doğu Türkistanlı Mücahid Çocuklar! (Video) Çin işgaline karşı Doğu Türkistan’ın bağımsızlığı için savaşan Türkistan İslam Partisi Afganistan’ın Veziristan bölgesindeki medreselerindeki günlük yaşamı anlatan bir video yayınladı. Çin işgaline karşı Doğu Türkistan’ın bağımsızlığı için savaşan Türkistan İslam PartisiAfganistan’ın Veziristan bölgesindeki medreselerindeki günlük yaşamı anlatan bir video yayınladı. Görüntülerde Türkistanlı çocuklara Kur’an ve dini ilimlerin yanısıra askeri eğitim de veriliyor.Vatanlarından uzakta yaşayan ...

Read More »

Kaşgarlı Mücahit Dost Tv’de

Doğu Türkistanlı Mücahit Kaşgarlı özel olarak davet edildiği DOSTtv de Canlı yayında büyük Ustad Mehmet Akif Esoy ve Necef Fazıl Kısakürek’ın şiirlerini seslendirdi.     

Read More »

Davutoğlu Kaşgar’da

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Kaşgarlı Mahmut ve Yusuf Has Hacip türbelerini gezdi Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, altı günlük Çin turunun ilk durağı olan Kaşgar’da, Kaşgarlı Mahmut ve Yusuf Has Hacip türbelerini gezdi. Türbeler hakkında bilgi alan Bakan Davutoğlu ve eşi Sare Davutoğlu, tarihi mekanlardan oldukça etkilendi.

Read More »