Home » Haberler » Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız Doğu Türkistanlılar ile

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız Doğu Türkistanlılar ile

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız Doğu Türkistanlılar ile buluştu

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız ile Kocasinan Belediye Başkanı Bekir Yıldız ve AKP Kayseri İl Başkanı Ömer Dengiz ve il yöneticileri ile birlikte Doğu Türkistan kültür ve Dayanışma derneği nezaket ziyaretinde bulundu.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız ile Kocasinan Belediye Başkanı Bekir Yıldız ve AKP Kayseri İl Başkanı Ömer Dengiz ve il yöneticileri ile birlikte derneğimize nezaket ziyaretinde bulundu.
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız”ı Doğu Türkistan kültür ve Dayanışma derneği yönetim kurulu ve Hoca Ahmet Yesevi Mahallesi sakinlerince karşılandı.

İlk olarak derneğimiz bahçesinde hazırlanan bölüme gelen Bakan Yıldız ve beraberinde ki heyet, burada bir süre hemşehrilerimiz ile sohbet ederek, onların sorunlarını dinledi. Dernek Genel Başkanımız Seyit Tümtürk bu ziyaretin anlamına vurgu yaparak bakan beye ve beraberinde ki heyete Doğu Türkistanlılar ve mahalle sakinleri adına teşekkür etti. Tümtürk ayrıca, Kocasinan Belediye Başkanı Bekir Yıldız’ın Doğu Türkistan davasına ve Doğu Türkistanlılara olan ilgisi dolayısıyla bizzat teşekkür etmiş, Başkan Bekir Yıldız’ın adete bir ağabey durumunda olduğunu bu nedenle her şartta Doğu Türkistanlılara yardım ettiğini vurguladı.

Seyit Tümtürk’ün konuşmasının ardından söz alan Kocasinan Belediye Başkanı Bekir Yıldız ise Doğu Türkistan ve mazlum milletler konusun da daha başkanlık görevine talip olmadan öncede ilgilendiğini bu nedenle Müslüman-Türk aleminin kanayan yarası olan Doğu Türkistan ve nice mazlum millete hizmete çok erken dönemlerde başladığını şimdi ise aynı duygu ile hizmet etmeye gayret ettiğini söyledi. Daha sonra AK Parti Kayseri İl Başkanı Ömer Dengiz bey bu davaya yabancı olmadığı Doğu Türkistanlıları çok uzun süreden beri tanıdığını söyleyerek, elinden tüm gayret ile yardıma hazır olduğunu dile getirdi.

Son olarak söz alan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız bey’de Doğu Türkistanlılar ile yeniden bir araya geldiği için mutlu olduğunu ve Doğu Türkistan meselesinin artık herkesçe bilindiğini bunun nedenin ise Kayseri’de bulunan Doğu Türkistanlıların yapmış olduğu hizmetler ve gayretler olduğunu söyledi. Bakan Yıldız konuşmasından sonra Doğu Türkistanlılar ile resim çektirdi. Daha sonra Bakan Taner Yıldız ve beraberinde ki heyet dernek binamıza geçerek burada ikramımız olan Doğu Türkistan’ın yöresel tatlarından “Samsa” isimli yiyecek ve ayran ikramı ile bir müddet daha Doğu Türkistanlılar ile sohbet etti.


 

About admin

Leave a Reply

By admin