Home » Haberler » Doğu Türkistanlılar kardeşlik buluşması

Doğu Türkistanlılar kardeşlik buluşması

Geleneksel olarak düzenlenen Doğu Türkistanlılar “Kardeşlik buluşması”nın üçüncüsü İstanbul’da gerçekleştiriliyor.İstanbul Doğu Türkistan Maarif ve Dayanışma Derneği tarafından Doğu Türkistanlılar arasında kardeşlik ve dayanışma bilinci oluşturmak maksadıyla, uluslararası çapta kamp tertip etmektedir.

Doğu Türkistan asıllı akademisyen, düşünür, kanaat önderleri ve sivil toplum temsilcilerinin katılımıyla gerçekleşen bu kamp faaliyetine, Doğu Türkistan davasına gönül veren kişi ve kurumlar da iştirak etmektedir. Bu buluşmaya TGTV, İDSB, İHH, Siyasal Vakfı, SDP ve İnsan ve Medeniyet Hareketi gibi sivil toplum kuruluşları destek vermektedir.

19 – 27 Haziran 2011 tarihleri arasında III. Dünya Doğu Türkistanlılar Kardeşlik Buluşması kampı düzenlenecektir. Bu seneki kampın ana konusu “Dayanışma” olacaktır.

19 Haziran 2011 Pazar günü saat 09:00 da  Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezinde açılışı yapılacak olan bu buluşmaya, 17 ülkeden Doğu Türkistan asıllı akademisyen, düşünür, kanaat önderleri ve sivil toplum temsilcilerinin, yanı sıra İstanbul’da bulunan birçok sivil toplum kuruluş temsilcileri, Doğu Türkistanlılar ve Doğu Türkistan davasına gönül veren kişiler de iştirak edecektir.

 

 

About admin

Leave a Reply

By admin