Home » Haberler » Doğu Türkistanlılar kardeşlik buluşması

Doğu Türkistanlılar kardeşlik buluşması

Geleneksel olarak düzenlenen Doğu Türkistanlılar “Kardeşlik buluşması”nın üçüncüsü İstanbul’da gerçekleştiriliyor. 19 – 27 Haziran 2011 tarihleri arasında III. Dünya Doğu Türkistanlılar Kardeşlik Buluşması kampı düzenleneceği ve bu seneki kampın ana konusunun “Dayanışma” olacağı açıklandı.

İstanbul Doğu Türkistan Maarif ve Dayanışma Derneği tarafından yapılan açıklamada, Doğu Türkistanlılar arasında kardeşlik ve dayanışma bilinci oluşturmak maksadıyla, uluslararası çapta bir kamp düzenlendiği duyuruldu.

Doğu Türkistan asıllı akademisyen, düşünür, kanaat önderleri ve sivil toplum temsilcilerinin katılımıyla gerçekleşevek bu kamp faaliyetine, Doğu Türkistan davasına gönül veren kişi ve kurumların da iştirak edeceği belirtilirken, buluşmaya TGTV, İDSB, İHH, Siyasal Vakfı, SDP ve İnsan ve Medeniyet Hareketi gibi sivil toplum kuruluşlarının da destek verdiği kaydedildi.

19 Haziran 2011 Pazar günü Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezinde açılışı yapılacak olan bu buluşmaya, 17 ülkeden Doğu Türkistan asıllı akademisyen, düşünür, kanaat önderleri ve sivil toplum temsilcilerinin, yanı sıra İstanbul’da bulunan birçok sivil toplum kuruluş temsilcileri, Doğu Türkistanlılar ve Doğu Türkistan davasına gönül veren kişilerin de iştirak etmesi bekleniyor.

 

About admin

Leave a Reply

By admin