Home » Haberler » Dünya Doğu Türkistanlılar Kardeşlik Buluşması gerçekleşti

Dünya Doğu Türkistanlılar Kardeşlik Buluşması gerçekleşti

 3. Dünya Doğu Türkistanlılar Kardeşlik Buluşması, İstanbul’da görkemli bir açılışla başladı. Merkezi İstanbul’da bulunan Doğu Türkistan Maarif ve Dayanışma Derneği tarafından bu yıl 3.sü düzenlenen Dünya Doğu Türkistanlılar Kardeşlik Buluşması, 19 Haziran 2011 Pazar günü, Zeytinburnu Kültür ve Medeniyet Merkezi’nde görkemli açılışla başladı.

 Açılışa Türkiye’de faaliyet gösteren bazı STK başkanları, 14 ülkeden gelen Doğu Türkistanlıların yanı sıra, İstanbul’da yaşayan Doğu Türkistan asıllı vatandaşlar da yoğun katılım sağladı. Açılış Konuşmasını Doğu Türkistan Maarif ve Dayanışma Derneği Genel Başkanı Sn. Hidayet OĞUZHAN’ın yaptığı programda Başbakan Sn. Recep Tayyip ERDOĞAN başta olmak üzere tüm devlet büyüklerinin tebrik mesajları da okundu. Açılış programının hemen ardından, Dernek bünyesinde faaliyet gösteren Okul Öncesi Eğitim Sınıflarının minik öğrencileri sergileyen sahne performansları tüm katılımcıların büyük beğenini topladı.

 Toplantı salonunda açılış programı devam ederken, Kültür Merkezi avlusunda sergilenen Doğu Türkistan’a özgü kültürel tanıtım, dernek eğitim – araştırma ve eğitim bölümü çalışmaları, kitap – dergi tanıtımı, dernek basın – yayın merkezi çalışmaları tanıtımı ve eğitim öncesi sınıfı öğrencileri tarafından hazırlanan resim çalışmaları tanıtıldı. Öğleden sonraya kadar devam eden programdan sonra, yurtdışından gelen misafirlerin de aralarında bulunduğu 100’e yakın kişi iki otobüsle, bir haftalık kamp faaliyeti için Bolu Sünnet Gölü Doğal Yaşam Oteli’ne doğru yola çıktı. Buluşmanın ikinci ayağı olan yedi günlük kamp faaliyeti bahsi geçen otelde devam etmektedir.

 

Daha fazla görüntü için tiklayın

http://www.istiqlaltv.com/radio/photos.php?id=14

About admin

Leave a Reply

By admin