Home » Haberler » Uruguay Yenilgisi İstifa Getirdi

Uruguay Yenilgisi İstifa Getirdi

Dünya Kupası tüm heyecanı ile devam ediyor. Kupadan en son güncel haberler ve son dakika spor haberleri ve gelişmelerini Star Gazete farkıyla öğrenin.
Dünya Kupası D Grubu 3. maçında Uruguay ile karşılaşan İtalya karşılaşmadan 1 – 0 mağlup ayrılarak kupaya veda etti. Alınan sonucun ardından İtalya Milli Takımı Teknik Direktörü Cesare Prandelli ile İtalya Futbol Federasyonu Başkanı Giancarlo Abete görevlerinden istifa etti.
İstifasını maç sonrası yaptığı basın toplantısında açıklayan İtalyan Teknik adam ”Taktik anlayışımız işe yaramadı tüm sorumluluğu üzerime alıyorum; gelişen durum karşısında istifam kaçınılmaz oldu’’ dedi. Prandelli 10 Temmuz 2010 tarihinden beri görevini yürütüyordu. İtalya ilk maçında İngiltere’yi 2-1 yenmiş;sonraki maçlarında ise Kostarika’ya 1-0son maçta da Uruguay’a yine aynı skorla yenilmişti.
7 yıldır İtalya Futbol Federasyonu Başkanlığı görevini yürüten Giancarlo Abete ise ayrılık kararını turnuva öncesinde aldığını ve göreve gelecek yeni federasyonun Cesare Prandelli’yi kararından vazgeçirmesini umduğunu da sözlerine ekledi. Gelen haber haber ardından yeni teknik direktörün kim olacağı hakkında yorumlar yapılmaya başlandı. En güçlü adaylar arasında Luciano Spaletti ve bir önce Galatasaray ‘dan ayrılan Roberto Mancini ‘nin ismi geçiyor.
Dünya Kupası ‘ndan en son güncel haberler ve Türkiye ve Dünya’dan son dakika spor haberleri için bizden ayrılmayın. Kupa günlüğü maç özetleri ve golleri ile haber ve yorumlar gazeteniz Star’da.

About admin

By admin