Home » Haberler » DOĞU TÜRKİSTAN BİZİM MİLLİ DAVAMIZDIR

DOĞU TÜRKİSTAN BİZİM MİLLİ DAVAMIZDIR

BBP Genel Sekreteri Metin Gündoğdu Doğu Türkistan’da son günlerde yaşanan olayları kaygıyla ve üzüntüyle izlediklerini belirtti.

Doğu Türkistan bizim milli davamızdır

BBP Genel Sekreteri Metin Gündoğdu Doğu Türkistan’da son günlerde yaşanan olayları kaygıyla ve üzüntüyle izlediklerini belirtti. Türkiye’nin Çin Halk Cumhuriyeti Hükümeti ile görüşerek ve konuyu uluslar arası platforma taşıyarak soydaşlarımızın can ve mal  emniyetinin sağlanması yönünde gayret göstermesini istedi.

Doğu Türkistan’ın Başta Hotan kendinte ve diğer bölgelerde çıkan olayların bahane edilerek, 18 doğu Türkistanlı kardeşimizin öldürüldüğünü belirtti.

BBP Genel Sekreteri Metin Gündoğdu, acilen tedbir alınmasını aksi halde olayların büyüyüp katliamlara dönüşebileceğinden endişe ettiklerini söyledi.

Doğu Türkistan’ın  Türkiye’nin en önemli milli davalarından biri olduğunu belirten Gündoğdu, olayların ve ölümlerin karşısında Türkiye’de ki basın yayın organlarının sessiz ve duyarsız kalmasını eleştirdi.

Olaylara karşı sadece Doğu Türkistan Vakfı önderliğinde yapılan tepkilerin çok cılız ve yetersiz kaldığını söyleyen BBP Geel Sekreteri Metin Gündoğdu konuyla ilgili şunları kaydetti.

Doğu Türkistan bizim milli davamızdır. ALBAYRAK ASLA GÖKBAYRAKSIZ OLAMAZ Türkiye’miz dışındaki soydaş ve dindaşlarımızla ilgilenmemiz insani vazifemizdir.
Dünya’nın neresinde buna benzer bir insanlık suçu olsa karşısında olmalıyız ve gerekli demokratik tepkimizi ortaya koymalıyız. Türk Milleti olarak tarih boyunca hep mazlumların yanında zalimlerin karşısında olduk Bugünde aynı tavrımızı sürdürmeliyiz. Yaşanan olaylara duyarsız kalmamalı yurt içi sivil örgütler, partiler ve basın yayın organları olarak bu konuyu gündemde tutmalıyız. Ayrıca Dünya’da uluslar arası resmi ve sivil bütün örgütleri harekete geçirmeli ve konuyu dünya gündemine taşımalıyız. Unutulmamalıdır ki Uygur Türkleri bizim soydaşımız Çin Halk Cumhuriyeti’nin de vatandaşıdır. Çin Halk Cumhuriyeti’ni daha duyarlı olmaya davet ediyoruz.”

 

About admin

Leave a Reply

By admin