Home » Haberler » MAZLUM-DER’DEN Çin YÖNETİMİNE TEPKİ

MAZLUM-DER’DEN Çin YÖNETİMİNE TEPKİ

Mazlum-Der Kayseri Şube Başkanı Dr. Atalay Şahin, Doğu Türkistan’da yaşanan olayların gönüllere keder soktuğunu ifade etti. Cumhuriyet Meydanı’nda üyelerin de katılımıyla düzenlenen basın açıklamasında konuşan Mazlum-Der Kayseri Şube Başkanı Dr. Atalay Şahin, insana kast eden ateşin, yuvaları yasa bürüdüğünü belirtti.

Doğu Türkistan halkının yalnız olmadığını söyleyen Şahin, “Mazlum-Der olarak diyoruz ki Doğu Türkistan halkı yalnız değil, sahipsizlerin sahibi yüce Allah onlara bir yardımcı gönderecektir. Maddi manevi tüm gücümüz ve dualarımızla Doğu Türkistan halkının yanındayız. İslam Konferansı Teşkilatı, Arap Birliği Teşkilatı, BM zalim Çin’e dur demek için hemen harekete geçmelidir” dedi.

Doğu Türkistan’da da kanın akmaya devam ettiğini belirten Şahin, “Çin Halk Cumhuriyeti’nin derhal bu bölgedeki katliamlara son vermesini, kendi vatandaşı olan Uygur Müslümanlarının tüm insani taleplerini kabul etmesini, hak ve adalet ortamında rahatça yaşayabilecekleri erdemli bir hayat ortamının olmasını talep ediyoruz” diye konuştu.

Şahin’in konuşmasının ardından Emekli Müftü Mehmet Göktaş dua okuyarak dernek üyeleri de dua etti.

kaynak: http://dogu-turkistan.net

About admin

Leave a Reply

By admin