Home » Haberler » Dışişleri Bakanlığı, Doğu Türkistan’deki (SUÖB) Hotan ve Kaşgar şehirlerinde kısa aralıklarla meydana gelen ve can kaybı ile yaralanmalara neden olan şiddet olaylarının endişeye yol açtığını belirtti.

Dışişleri Bakanlığı, Doğu Türkistan’deki (SUÖB) Hotan ve Kaşgar şehirlerinde kısa aralıklarla meydana gelen ve can kaybı ile yaralanmalara neden olan şiddet olaylarının endişeye yol açtığını belirtti.

Dışişleri Bakanlığı, Çin Halk Cumhuriyeti’nin Sincan Uygur Özerk Bölgesi’ndeki (SUÖB) Hotan ve Kaşgar şehirlerinde kısa aralıklarla meydana gelen ve can kaybı ile yaralanmalara neden olan şiddet olaylarının endişeye yol açtığını belirtti.

Dışişleri Bakanlığı, Çin Halk Cumhuriyeti’nin Sincan Uygur Özerk Bölgesi’ndeki (SUÖB) Hotan ve Kaşgar şehirlerinde kısa aralıklarla meydana gelen ve can kaybı ile yaralanmalara neden olan şiddet olaylarının endişeye yol açtığını belirtti. Olayın faillerinin bir an önce adalete teslim edilmesini isteyen bakanlık, bölge halkının güvenlik, istikrar ve huzur içinde yaşamasına önem verdiklerini ifade etti.

Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü’nün bir soruya cevabına yer verildi. Yapılan açıklamada, Çin Halk Cumhuriyeti’nin Sincan Uygur Özerk Bölgesi’ndeki Hotan ve Kaşgar şehirlerinde kısa aralıklarla meydana gelen ve can kaybı ile yaralanmalara neden olan şiddet olaylarının endişeye yol açtığı kaydedildi.

ÇHC ile tarihi ve kültürel bağlarımızın bulunduğu kaydedilen açıklama şöyle devam etti: “Dostluk köprüsü olarak gördüğümüz bölge halkının güvenlik, istikrar ve huzur içinde yaşamasına önem atfetmekteyiz. ÇHC makamlarının olayların aydınlatılmasına yönelik olarak gerekli araştırmaları yürütmekte olduklarını anlıyoruz. Olayın faillerinin bir an evvel adalete teslim edilmelerini diliyoruz. Temennimiz, bölgede huzur ve asayişin biran önce sağlanması, gerginliğin tırmanmamasıdır.’ CİHAN

About admin

Leave a Reply

By admin