Home » Haberler » Doğu Türkistan Uygur Özerk Bölgesi’ndeki Olaylar Çin mallarına boykot çağrısı yaptı

Doğu Türkistan Uygur Özerk Bölgesi’ndeki Olaylar Çin mallarına boykot çağrısı yaptı

Ülkücü İşçiler Derneği Kayseri Şube Başkanı Faik Şahin Şahintürk, Sincan UygurÖzerk Bölgesi’ndeki olayları kınayarak, Çin mallarına boykot çağrısı yaptı.

Ülkücü İşçiler Derneği Kayseri Şube Başkanı Faik Şahin Şahintürk, Sincan Uygur Özerk Bölgesi’ndeki olayları kınayarak, Çin mallarına boykot çağrısı yaptı.

Şahintürk, yaptığı açıklamada, Sincan Uygur Özerk Bölgesi’nin Kaşgar şehrinde çıkan olaylarda 21 UygurTürk’ün hayatını kaybettiğini, yüzlercesinin de tutuklandığını anımsattı.

Ramazan ayında şiddet olaylarının azalacağı beklenirken, Çin hükümetinin soydaşlara karşı yürüttüğü haksız ve insanlık dışı politikaların şiddetini artırdığını belirten Şahintürk, açıklamasında şunları kaydetti:

Çin hükümeti, Doğu Türkistan’da teravih namazı kılınmasını ve Türk memurların oruç tutmasını yasaklamış. Adeta Doğu Türkistan’ın bütün şehirlerinde sıkı yönetim ilan edilmiş, Çin hükümeti işgali altındaki Türkistan toprakları soykırım, asimilasyon gibi mezalimliklerle baş başa kalmıştır. Olayların bir diğer vahim yönü ise Türkiye‘dedir. Ne yazık ki, kardeşlerimize karşı uygulanan insanlık dışı politikalar, adeta Müslüman olmayan bir topluma uygulanıyormuş gibi sessizce izlenmektedir. Türklüğün ve Türkiye‘nin kanayan yarası olan Doğu Türkistan’a yazılı ve görsel medyada yeterince yer verilmemekte, soydaşlarımızın çektiği sıkıntılar gösterilmemektedir. Ülkücü İşçiler Derneği olarak Kayseri kamuoyunu, Çinmallarını protesto etmeye davet ediyoruz. ”

– KAYSERİ

kanyak http://www.sondakika.com/haber-sincan-uygur-ozerk-bolgesi-ndeki-olaylar-2918079/

 

About admin

Leave a Reply

By admin