Home » Haberler » Doğu Türkistan Türkleri Yalnız Değildir

Doğu Türkistan Türkleri Yalnız Değildir

Turan Kültür Derneği Genel Başkanı ve Türkiye Kamu- Sen Kayseri İl Temsilcisi Ali İhsan Öztürk, Dernek yöneticileri ve Sendikaya bağlı şube başkanları; Adem Çavuşoğulları, Fikret Özcan, Gürsel Atasü, Hüseyin Ulu ve yönetim kurulu üyeleri, Doğu Türkistan’da yaşanan son gelişmelerle ilgili olarak Doğu Türkistan Kültür ve Dayanışma Derneği Genel Merkezi’ni ziyaret etti.

Ziyarette Ali İhsan Öztürk, Doğu Türkistan’da yaşanan sıkıntılara duyarsız kalamadıklarını belirterek, “Şehit olanların acısını yüreğimizde hissettiğimizi bildirmek için buradayız. Maalesef bugün dünyada Türk’ten başka esaret altında yaşayan yok. Doğu Türkistan’da, Irak’ta, İran’da, Karabağ’da maalesef Türk esir olarak yaşıyor, dünya gözünü kulağını kapatmış. Bu mübarek günde ramazanda Türkiye Türk’ü, oradaki kardeşlerinin acısını yüreğinde hissetsiniz diyoruz. Dünyada silinmeye çalışılan Türklük, eğer bu şekilde giderse bizleri çok büyük sıkıntı sokacak. Belki önümüzdeki günlerde Doğu Türkistan’ın ismini ağzımıza alamayacak duruma geleceğiz. Siyasilerin Doğu Türkistan’ın yanında olmaya ve onlarla ilgili ellerinden ne gelirse yapmaya davet ediyoruz. Doğu Türkistan Derneği’ne başsağlığı diliyoruz ve Türk dünyasının da başı sağ olsun. Türk milleti bu zor günleri aşacaktır” diye konuştu.

Derneğin Genel Başkanı Seyit Tümtürk de, Ramazan’a Arefe dediğimiz günlerde tarihi Türk-İslam beldesi Doğu Türkistan, maalesef yine Çin katliamlarıyla dünya gündemine gelmekte. Türkiye hiçbir zaman sorumluluğundan vazgeçemez. Türkiye Doğu Türkistan davasının gerçek sahibidir. Kaybettiğimiz şehitler için yaptığınız ziyarete teşekkür ediyoruz” dedi.

Ziyaret, yapılan görüşmenin ardından son buldu.

Tes Haber

 

About admin

Leave a Reply

By admin