Home » Makale ve Analizler » Milli Mücadele Yolunda Özveriye var mısınız?

Milli Mücadele Yolunda Özveriye var mısınız?

Milli Mücadele Yolunda Özveriye var mısınız?

Yazan: Sadun KÖPRÜLÜ

Milli Mücadele Yolunda çalışmak Can verip, Kan vermek büyük özverili olarak bu yolu seçen prensipli, ilkeli olan Türkler, onuruna, töresine bağlı olmasıyla güçlü sert yürekli olarak ölümü, korkuyu hiç düşünmeden Türk milletine, tarihine inanarak toprağına, bayrağına, ana yurduna sahip çıkarak her an mücadele savaş alanı gibi hazır olmalıdır.

İyice Hainleri, işbirlikçileri, içimizde olan kanserleri koparıp atmalıdır bu yolun önderi, bu yolun elçisi, bekçisi olmalıdır, bu yol çelik gibi yürekler ister, denizler gibi millet, Türkçülük sevgisini kapsayan duygu, sevgi dolu Tanrı dağına varan gönülller ister, bu yolu seçen karşında aşılmayan dağlar, sıkıntılar, acılar her türlü baskı, işkenceler olsa bile onu aşmalıyız, engelleri, uçurumları, yok ederek kırarak kaldırmalıyız.

Bu Milli dava bir büyük teşkilatı, örgütü kuran sağlam, kahraman, töresine sahip, ölümden korkmayan baba yiğitler, gençler, Ülkücüler ister.

Evet sevgili kardeşlerim bizler bu yolu seçerken kendimizi, dünyamızı, düşünmedik bizim için Türk milletimiz tüm aşkların, sevgilerin üstündeydi, para, koltuk, sandalye satılmadan, yaşantımızı, dünyanın güzelliğini, ön Dört günlük gençliğimizi düşünmedik, her türlü acı, işkenceye katlanmak için tüm Türk dünyasının tutsaklıktan kurtarmasını, Türk birliğinin kurulmasını bizleri saran kucaklayan bir temiz sevgiyle, saygıyla, özverilikle, can deyip, kan deyip tüm varlığını bu yoldan adayan örgütlenen büyük bir teşkilatın olmasını istedik.

Çalışmak için tüm Türk dünyasında anayasal, milli siyasi, kültürel haklarına kavuşmaları için büyük Milli Mücadelenin bir an önce güneş gibi doğmasını Umut ederek bu yolda birbirimizi tam olarak, içten, gönülden severek ilkemize, bayrağımıza, toprağımıza, Türkçülüğüme bağlanarak,

Bunun gerçekleştirmesi için canımızdan tüm özelliğimizden vazgeçtik.

Çünkü bu Milli Mücadele yolumuz birlik, Töre, Onur çalışanlarının, birbirlerinin sevenlerinin kendi çıkarlarını düşünmeyenlerin tek amaç prensibidir.

Bu yolda can kan vermeye siperde durarak şehit olanların yoludur, milli mücadelesidir, içimizi bizden olmayanlardan, bizleri sevmeyenlerden temizleyelim, biz kim olduğumuzu düşünmeden, gelecekte millet için ne yapacağımızı ne türlü yardım ederek, milletimizin yücelmesini, yükselmesini üst düzeye ulaşacağını planlamalıyız.

Milli Türkçülük davamızı, dilimizi, Edebiyatımızı, Kültürümüzü eski kalıntılarımızı, gelenek, göreneklerimizi koruyalım, canını, kanını bu yolda veren Alpaslan şehitlerimize sayğı duruşunda, Marşımızla durarak, ailelerinin yanında olmakla, uzun yıllardan beri özveri olarak tüm acıya, işkenceye, çileye, yurdundan, vatanından, toprağından, anne, baba, bacı kardeş, sevdiklerinden uzaklaşan kardeşlerimizle ilgilenerek, onları manevi olarak güçlendirerek moral, destek vermeliyiz.

Onları bağrımıza, yüreğimize gönlümüze sıkarak, sararak, kucaklamalıyız.

Suriye, İran, Irak, Doğu Türkistan Uygur, Gagavuz, Kale Hristiyanı, Kızılderili dünyanın neresinde bir Türk varsa oradan bizlerin milli mücadelemiz başlayarak, Türk birliği için birlikte çalışmalıyız.

Artık bu birliğin kurulma günü gelmiştir bunun yanında Türkçe öğrenen Olimpiyatı değil Türk Dünyası birliğini kurarak Turan Türk dilleri birleştirerek, tüm Türk dünyasının tek Türkiye Türkçesiyle konuşmalarının tüm varlık gücümüzle gerçekleştirmeliyiz.

Bu milli mücadele yolunda, birlikte çalışmaya, şehitlerimizin, kahraman, yiğit insanlarımızın yollarında yürümeye var mısınız? Bu yolda can kan verip bayrağımıza, toprağımıza, yurdumuza Türk dünyamızın yanında olmaya var mısınız? Tek Türkçülük bayrağımızı sonsuza dek yükseltmeye, yüceltmeye göklerde, tepe, dağlarda, denizlerde, mertlik, yiğitlik alanında Kınalı kuzular gibi, Bozkurtlar gibi, Andımızı, Marşımızı her bir alanda her bir Türk topraklarında okutmaya var mısınız?, birbirimizi hiçbir çıkar olmadan Türk kardeşini düşünen ona gönülden bağlı olanların yanında, tüm tutsaklık hayatı yaşayan Türk kardeşlerimizin, şehit annelerin gözyaşı dökerken, yüreğini dağlarken, Bacı kardeşlerimizin, gelinlerimizin siyah girerek Öksüz kalan yavrularının yaşlarını silerek yanlarında, saçlarını okşamada başlarının üstünde var mısınız?

Gelin güçlü kalalım, Birlikte olalım Artık bizler her zaman sizinleyiz acıda, sevinçte, mutlulukta,

İşkencede, çilede ve bu milli Mücadele yolunda ölmeye, birleşmeye, özverili olarak can, kan vermeye bir er, asker gibi her alanda hazır durmaya varız, var olacağız, Sizde Var mısınız?

 

About admin

Leave a Reply

By admin