Home » Haberler » “Leopar Komandoları” Doğu Türkistan’da

“Leopar Komandoları” Doğu Türkistan’da

Terör Devleti Kızıl Çin Doğu Türkistandaki direniş ve ayaklanmalara karşı darbe indirmek amacıyla Öldürücü Tim olarak bilinen ”Leopar Komandoları”nı göndereceği bildirildi.

Çin’in Devlet yayını olan China Daily gazetesi, yerel polis makamlarına dayandırdığı haberinde Kan emici leopar komandolarının, Kaşgar şehrine 460 kilometre uzaklıktaki Aksu’da konuşlandırılacağını Kaşgar ile geçen ay polis karakoluna saldırı olduğu belirtilen Hotan kentinde ise sözde terörle mücade görevini yerine getireceğini yazdı.

Kan emici  Birliğin ayrıca 1-5 Eylül tarihlerinde Urumçi’de düzenlenecek Çin-Avrasya Fuarı’nın güvenliğinin bir bölümünü de oluşturacağı belirtiliyor

Leopar komandoları sözde terörle mücadele, isyanları bastırma, bombaları imha etme, kaçırma olaylarına müdahale etme gibi özel görevler üstleneceği iddia ediliyor. 2002 yılında kurulan birim 2008 Pekin Olimpiyat Oyunları sırasında da görev yaptığı gelen haberler arasında.

Genel vali konumunda ki Çin Komünist Partisi Doğu Türkistan  bölgesi sekreteri Can Çunşien, kısa süre önce halkın güvenliğini sağlamak ve yeni direniş hareketlerini önlemek için sert ve etkili önlemler almak zorunda olduklarını söylemişti.

Elinde ekmek bıçağından başka hiç bir silah bulunmayan Uygur Türklerinin kendi vatanları olan Doğu Türkistan’dan tamamen imma edilmeleri için her türlü küstahlığa başvuran Çin Atom denemeleri,Kürtaj Politikası,Kısırlaştırma yöntemleri derken şimdiyse Uygur Çocukları devşirmek için bölgenin hertarafına Çince eğitim için anaokul açıyor ,evinde Kurani -kerim başta olm ak üzere İslam Dinine ait eser bulunduranlar,Başörtü katanlar soruşturmaya tabi tutuluyor.

About admin

Leave a Reply

By admin