Adnan Oktar: Çin hem kızıllığından hem de kardeşlerimizin katili olmaktan ne zaman vazgeçecektir?…

109

adnan_oktara_canli_ziyaretAdnan Oktar: Çin hem kızıllığından hem de kardeşlerimizin katili olmaktan ne zaman vazgeçecektir?… 

Adnan Oktar’ın her akşam Kanal A9’tv de ki sohbet programının bugünkü canlı yayınını Kızıl Çin’den üst düzey bir heyetin sürpriz ziyareti böldü!
Oktar canlı programını yarım keserek  talebelerinden Dider Ürer‘in idaresine bıraktı…Çin halk Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği ataşesi Wang Xiaoningve heyeti ile yaklaşık bir saat süren bir görüşme yaptı. Son derece olumlu geçen görüşmede demokratikleşme ve zulmün durması yönünde taleplerini ileten Adnan Oktar görüşmeyle ilgili olarak şu notları aktardı:

ADNAN OKTAR: “Doğu Türkistan’da Uygur’lu Müslüman ve Türk kardeşlerimizin yaklaşık 35 milyonunun katili Kızıl Çin’dir… Kızıllığını komünizmden alan Çin aynı zamanda döktüğü müslüman ve Türk kardeşlerimizin kanından da almıştır… Bu zülüm daha ne kadar sürecek Çin hem kızıllığından hem de oradaki orantısız bir güç karşısında katledilen kardeşlerimizin katili olmaktan ne zaman vazgeçecektir?… İddialarını yönelttim genel olarak tabi reddediyor. Fakat Çin elçiliğinden diğer görevlilerin de katıldığı canlı bir programda bunları anlatırlarsa, delillendirilirse daha iyi olacağını söyledim, o da ilginç buldu. Ankara’daki elçiliğe, Başkonsolosluğa büyükelçiliğine gerekli bilgileri aktaracağını söyledi, inşaallah iyi olur. Çünkü Çin bizim için önemli. Türkiye-Çin dostluğu. Eğer Çin ile Türkiye dost olursa Türk-İslam Birliğinin kapıları sonuna kadar açılır. İslam alemi de Çin’i destekler Çin İslam alemini destekler. Türki devletler Çin’i destekler, Çin Türki devletleri destekler. Muazzam bir açılım olur. Ama tabi o korkunun, kabusun, karanlık görünümün tamamen giderilmesi gerekiyor.

İdamların kaldırılmasını söyledim. Bunu Çin Hükümetine iletin dedim. Onu iletecek.“Avrupa tipi demokrasi olsun” dedim, “bunu istiyoruz sizden” dedim. Bunu iletecek. “İdamın prosedürü çok zor” dedi ama her hâlükârda idam olmaması gereken bir şey. Velhasıl kelam herhalde faydalı olacak inşaAllah bir dahaki görüşmemiz. Canlı yayın da olursa etkili olacağını düşünüyorum.

İslam alemi ve Komünist Çin arasında bir köprü olacağı ve İslam birliğine doğru yeni ilişkiler oluşturacağı düşünülen bu ziyaretle ilgili gelişmeler merakla bekleniyor.