Doğu Türkistan’ın geleceği yavrularımız Sayın Yalçın TOPÇU tarafından kabul edildi.

3

Doğu Türkistan’ın geleceği olan yavrularımız Ankara’da Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Sayın Yalçın TOPÇU tarafından kabul edildi.
İstanbul, Kayseri ve Ankara’dan Cumhurbaşkanımızın ziyaretine gelen delegeyi Cumhurbaşkanımıza temsilen Sayın Yalçın Topçu bey çok sıcak karşıladı.
Bu ziyarette İstanbul’dan gelen yavrularımıza Ankara ve Kayseri’den Doğu Türkistan davasının önemli şahsiyetleri eşlik etti.
Sayın Yalçın TOPÇU bey yavrularımıza Sayın Cumhurbaşkanımızın ziyaretten duyduğu memnuniyeti ve salamı iletmekle beraber hediyelerini takdim etti. yavrularımızla birebir ilgilendi.
Ziyaret esnasında Türkistan camiasının sıkıntıları ve talepleri iletildi.
İstanbul’dan Doğu Türkistan Maarif cemiyeti kadın Kolları Başkanı Münevver ÖZUYGUR başçılığındaki Çocuk gurubumuz Ankara’da bir takım önemli ziyaret ve faaliyetlerde bulunmak için 3 günlüğüne Ankara’da bulunuyor..
İlk faaliyetleri Cumhur başkanlığı ziyareti ile başlamıştır, sonra Kazan Belediyesinin tertip ettiği etkinliğe katılıp heyecanlı sunumlar sergilediler.
bu imkanı veren ve yakından ilgilenen devlet büyüklerimizden özellikle ümmetin en önemli bir parçası olan Doğu Türkistan Müslümanlarının durumu ile senelerdir çok yakından ilgilenmekte olan Sayın baş danışman Yalçın TOPÇU beyefendiye kalbi teşekkürlerimizi sunuyoruz , Allah sizlerden razı olsun…

DTHAM