Anasayfa » Dünya » ÇİN DEVLET BAŞKANI Şİ’DEN ”SAVAŞ” UYARISI

ÇİN DEVLET BAŞKANI Şİ’DEN ”SAVAŞ” UYARISI

Çin Devlet Başkanı Şi Jinping tarafından geçtiğimiz Salı günü yapılan açıklamalar ülkesinde halkın tepkisini çekti.

Askerlere yaptığı konuşması ülkenin dört bir yanında milyonlarca asker tarafından dinlenen Jinping, açıklamalarında ”savaşa hazır olun, ne zorluklardan korkun, ne de savaşırken ölmekten” diyerek askerlerin savaş sırasında Çin için ölmekten çekinmemesi gerektiğini ifade etti. Yaptığı açıklamalarda Kuzey Kore tehdidi ve ABD’nin bölgeye olası nükleer ve kara saldırıları sonucunda olabilecekler hakkında bu açıklamaları yaptığı tahmin edilen Şi’nin açıklamalarına ABD’den ise herhangi bir yanıt gelmedi.

Askeri Teknolojileri Odaklanacaklar!

Çin Devlet Başkanı Şi Jinping, askerlere yaptığı konuşmasında tarihte bir ilk olarak modern teknolojilere ve askeri teknolojilerin araştırılmasına daha fazla zaman ayrılması gerektiğine değinerek, bu konuda atılacak olan her türlü adımın gelecek 2050 yılına kadar dünya standartlarında bir Çin ordusu oluşturmak için çok önemli olduğunu belirtti.

ABD’nin bölgede Kuzey Kore ile olası bir savaşı durumunda en fazla zarar görecek ülkelerden birisi olan Çin, atacak olduğu adımlar ile birlikte Kuzey Kore tehdidini de bastırabilecek.

Hakkında admin