Home » Haberler » Polatlı Şubesinin ‘Yetim Doğu Türkistanlı Çocuklar’ için Topladığı Yardımlar Yola Çıktı

Polatlı Şubesinin ‘Yetim Doğu Türkistanlı Çocuklar’ için Topladığı Yardımlar Yola Çıktı

Polatlı Şubesinin ‘Yetim Doğu Türkistanlı Çocuklar’ için Topladığı Yardımlar Yola Çıktı

Türk Ocakları Polatlı şube başkanlığı Doğu Türkistan’dan gelip Türkmen dağında mücadele veren askerlerin yetim kalan bin 500 çocuğu için başlattığı yardım kampanyasında topladığı eşyaları yolcu etti.

Türk Ocakları Polatlı Şube başkanlığı Türkmen dağında yaşanan çatışmada babasını kaybeden yetim çocuklara soğuk kış günlerinde sıcak yardım eli uzatmak için harekete geçen şube yönetimi kısa süre içerisinde kampanyalarına destek elini uzatacak birçok vatandaşa ulaştı.
Cumartesi ve pazar günleri meydanda kurdukları yardım standına da büyük ilgi gören Türk Ocakları Polatlı şube başkanlığı pazar günü akşamı kampanyayı sonlandırdı pazartesi günü topladıkları malzemeleri Kaymakam Mahmut Nedim Tunçer başta olmak üzere protokol mensupları ile yolcu ettiler.

YARDIM ELİNİ ESİRGEMEYEN HERKESE TEŞEKKÜR EDİYORUM

Yardım kampanyasına destek veren ellere teşekkür etmek ve kampanya hakkında detaylı bilgi vermek üzere konuşma yapan Türk Ocakları Polatlı şube Başkanı İlhan Dereköy : “ Bir gün önce rahmetli Rauf Denktaş ölüm yıl dönümüydü. Aynı zamanda dün Türk Ocakları kurucu genel başkanı Mehmet Emin Yurdakul 74. vefat yıl dönümüydü. Rahmet ,minnet ve şükranla anıyorum.Türk Ocakları Genel Merkezi bütün şubeleri ile birlikte bir kampanya başlattı. Bizim geçen seneden giyecek ve gıda konusunda ciddi bir katkımız olmuştu. Polatlı halkı büyük teveccüh göstermişti. Bizde hu kampanyaya Polatlı Türk ocakları şubesi olarak katılım sağladık. Yönetimiz ile istişare ettik. Buradaki protokolümüz ile görüştük ve onlarda destek vereceklerini ifade ettiler. Belediye başkanımız bu tanıtım aşamasında sağ olsun billboard çadırlarda kamyonda büyük destek sağladı. Basınımız bu haberi duyurdu. Bizi Polatlı çapında bunu duyurduktan sonra esnaf gezilerine başladık. Esnafımız ciddi manada kıyafet konusunda destek verdi. Halkımız büyük bir katılım sağladı. AK Parti ilçe teşkilatımız çadırımız ziyaret ederek kışlık kıyafet noktasında destek verdi. İYİ Parti İlçe teşkilatı ciddi manada destek verdi. Belediyemiz sivil toplum kuruluşlarımız, esnaf kefalet kooperatifi başkanımız, Polatlı Ticaret Odası başkanı ve yönetimi diğer sivil toplum kuruluşu başkanlarımız bakkallar odası baş ve sanayi odası mesaj yoluyla üyelerine konuyu bildirdi. Diğer odalardan da ciddi anlamda destek geldi. Böylelikle Polatlı halkının büyük katılımı ile kamyonumuzu iki gün boyunca doldurduk. Basınımız da bizim yanımızda sürekli yer aldı. Bu konuda destek veren herkese çok teşekkür ediyorum. Müftümüz bir Cuma namazında bütün Polatlı halkına bunu duyurdu ona da ayrıca teşekkür ediyoruz. Belediye kültür müdürümüz Veli Keskin her türlü ihtiyaç noktasında iki gün boyunca yanımızda yer aldı. Ona da teşekkürlerimizi sunuyoruz”

TÜRK OCAKLARI 105 YILLIK CUMHURİYETTEN ÖNCE KURULAN KOCA BİR ÇINAR

“Malumunuz Türkiye güneyde çok ciddi bir tehdit ile karşı karşıya YPG, PYD, PKK Amerika ve dış güçlerin etkisi ile oradaki Türkmenleri ciddi manada zor durumda bırakıyorlar. 20 bin doğu Türkistanlı orada yaşıyor ve savaşmak için oraya gittiler.Vatanlarını terk etmediler var güçleri ile savaşıyorlar. Onların şehit yetim çocukları için kampanya düzenledik. Devletimiz var gücü ile orada mücadele ediyor. ABD güya müttefikimiz olacak talihsiz bir açıklaması oldu. Ama devletimiz sayın cumhurbaşkanımız var gücü ile orada yapılması gereken her şeyi yapıyor. Türk Ocakları 105 yıllık cumhuriyetten önce kurulan koca bir çınar. Hatta cumhuriyetin temellerini oluşturan bir kurumdur.Cumhuriyetin çimentosudur.Türk Ocakları her zaman devletinin ve milletinin yanında yer almıştır: Yaşasın Büyük Türk milleti, Yaşasın Türkiye Cumhuriyeti Devleti, yaşasın Türk askeri, Mehmetçiği, polisi.” Dedi.

TÜRKMEN DAĞINDAKİ YETİM ÇOCUKLARINA BİR YARDIM ELİ DE POLATLIMIZDAN UZANIYOR

Kaymakam Mahmut Nedim Tunçer Türk Ocaklarının başlatmış olduğu kampanyanın ve gösterdiği duyarlılığa önemine dikkat çekti ve : “ İlhan beyinde dediği gibi Türkmen dağındaki yetim çocuklarına bir yardım eli de Polatlımızdan uzanıyor. Bu yardımları ilçemizde Türk Ocakları Polatlı Şubesi olarak İlhan Dereköy başkanlığında yapıldı. Kendisine ve yönetimine teşekkür ediyoruz. Tabii buna katkıda bulunan siyasi parti ilçe başkanlarına sivil toplum kuruluşlarına ve katkı da bulunan Polatlı hemşerilerimize teşekkür ediyoruz. Güneyimizde çok olumsuzluklar oluyor. İnşallah Sayın Cumhurbaşkanlığımızın liderliğinde bunun da üstesinden geleceğiz. Geren ne ise yağılacaktır. 20 bin savaşçı orada inşallah ellerinden geleni yapacaklar Allah onların yar ve yardımcısı olsun. Biz de buradan onlara destek olmak amacıyla böyle bir yardım düzenlendi. Biz de elimizden gelen desteği sağlayacağız.” dedi.

 

About admin

By admin