Home » Haberler » ANALARI ÇİNE YOLLANDI, ÇOCUKLAR DONARAK ÖLDÜ

ANALARI ÇİNE YOLLANDI, ÇOCUKLAR DONARAK ÖLDÜ

Doğu Türkistanlı Müslüman  çocukların Anne babaları uyduruk suçlamalar ile Çin’in Doğu Türkistan’da tesis ettiği toplama kamplarına alındı.

Doğu Türkistanlı Müslüman  çocukların Anne babaları uyduruk suçlamalar ile Çin’in Doğu Türkistan’da tesis ettiği toplama kamplarına alındı. Ve bir çok aileyi perişan eden Çin hükumeti, sayısız çocuğu öksüz bıraktı. Her ne kadar bir kısmı Çinli Yetkililer tarafından el konularak çocuk yetiştirme kamplarına alınmış olsa da kısmen çocuklar kimsesiz halde dışarıda dolaşıyor.

Elde edilen bilgilere göre Doğu Türkistan’ın Hoten İli Karakaş İlçesine Bağlı Zava köyünden Rahmetullah Şirbaki İsimli Minik çocuğun cansız donmuş Bedeni bölgedeki derede bulunduğu öğrenildi.Konu ile ilgili ‘’Paylaşmayın’’ açıklamasını yapan Çin Komünist Partisine Bağlı Kayıp Çocukları Arama Gurubunun, Çocuğun cesedi yakınları tarafından teslim alındığı ve çocuk ile ilgili bilgilerin paylaşılmaması gerektiği yönündeki açıklaması ise dikkat çekiyor.ANNELERİ ÇİNE KAÇIRIYOR

Ayrıca Son gelen bilgilere göre 24 aralık tarihinde Uygur Türkü 1199 ev hanımı ve Genç Kızları, Çinli yetkililer tarafından ‘’Medeniyet Değişimi’’ adıyla Çin’in Fujian, Hunan, Hubei eyaletlerine Çin yemekleri ve garsonluk eğitimleri verme bahanesiyle Çine gönderdiği ortaya çıktı.
Kaynak : turkistanpress

About admin

By admin