Home » Haberler » Çin ordusu Venezuela’ya asker gönderdi

Çin ordusu Venezuela’ya asker gönderdi

Pekin ve Karakas arasındaki işbirliği programının bir parçası olarak bir grup Çinli asker Pazar günü Venezuela’ya gitti.

Pekin ve Karakas arasındaki işbirliği programının bir parçası olarak bir grup Çinli asker Pazar günü Venezuela’ya gitti.

Haberlere göre, Çin Halk Kurtuluş Ordusu’ndan 120’den fazla asker, insani yardım ve ABD tehdidi altındaki hükumete askeri güç sağlamak için Venezuela’nın Margarita Adası’na konuşlandı.

Çin Halk Kurtuluş Ordusunun Venezuela’ya gelişi, Rus silahlı kuvvetlerinin ülkeye askeri helikopter eğitim tesisi kurmak üzere konuşlandırılmasından birkaç gün sonra geldi.

Maduro’nun Küba ve Rus güvenlik güçlerini ülkesine davet etmesine sebep olarak, ABD güçlerinin Venezuela’yı işgal etmesini engellemeyi amaçladığı belirtildi.

Rus ve Çin silahlı kuvvetlerinin bu hamleleri, ABD Başkanına, Venezuela Cumhurbaşkanı Nicolas Maduro’yu iktidardan devirmek için yapacağı hamleye karşı güç gösterisi olarak algılandı.

ABD zor durumda bıraktığı Venezuela’ya, Kolombiya’dan insani yardım sağlamaya çalıştı; ancak Maduro yönetimi, bu teslimatların amacının muhaliflere silah ulaştırmak olduğunu iddia ediyor.About admin

By admin