Home » Haberler » Doğu Türkistanlı Kahraman Aba bekriden haber alınamıyor

Doğu Türkistanlı Kahraman Aba bekriden haber alınamıyor

Doğu Türkistanlı Kahraman Aba bekriden haber alınamıyor

28 haziran 2014 Tarihinde  İşgalci Çin yönetimi Doğu Türkistan’ın Kaşgar İline bağlı Yeken (Yarkent) ilçesi Elişku köyünde gerçekleştiren kanlı olayda 3000 bin bazla Uygur türkü katlı etti ve olayı gizli tutulması için bölgeyi binlercesinin askerler ile abluka altına alarak hiç kimseyi bölgeye yaklaştırmamıştı.

Bu olaya şahit olan Ababekri Adil 22 yaşındaki bir genç olay hakkında 3 sayfalı bir rapor hazırlayarak , Çin asker ve polislerin Yarkent’te 3000 dan fazla Uygur Türkü yok ettiklerini ifşa etti böylelikle bu katliam 28 Haziran Elişku katliamı diye ifşa edildi. Daha sonra Çin polisleri Ababekri adlı bu genci tutuklayarak çeşitli işken yaptı ve Dünyaya ifşa eden raporu yazdıklara pişmanlık duyduğu ifade ettirmek için çeşitli işkenceler yapıldığı orta çıkmıştı.

İşte fotoğraftaki Ababekri işkence sandalyeye oturtarak  elleri ayakları bağlı işkence edilyor.

Ababekri baş dik sakin bir şekilde düşmene boyun eğmeden cesurca oturuyor. Maalefes şu an bakibenin ne olduğu belirsiz. Çinin Doğu Türkistan’da insanlık dışı yaptığı suçları Dünyaya işfa eden genci böyle işkence ederek intikam alıyor.

İşte o görüntü Doğu Türkistanın Kahriman oğlu Aba Bekir elleri ayakları bağlı işkence sandalyede oturuyorken Polisler hem işkence yapıyor hem sorguya çekiyor. Bunu kimse yalan denmez Bu bir gerçektir.

About admin

By admin